تهویه گلخانه ها

سیستم تهویه گلخانه ای در قسمت بالای گلخانه و به واسطه استفاده از سیستم بازشو پنجره ای تک سو و دو سو انجام می پذیرد.به عبارتی جهت تهویه سقفی از پنجره های باز شو که توسط مکانیزم موتورگیربکس و یراق آلات مخصوص انجام می شود استفاده می کنیم. تهویه و باز شدن پنجره ها به صورت اتوماتیک بوده و توسط یونیت مرکزی اتوماسیون میسر خواهد شد. جهت باز شدن پنجره ها از رک باکس و پروفیل های دندانه ای که توسط گیربکس حرکت داده می شود استفاده می کنیم.

همچنین در سیستم تهویه از فن های سیرکولاسیون جهت همسازی دما و پارامترهای کنترلی استفاده می شود که در پایین آورده شده است.

  •  فن های سیرکولاسیون

فن های سیرکولاسیون جهت یکنواخت ساختن میزان دما، رطوبت و میزان دی اکسید کربن در کل گلخانه می باشد. روش کنترل این فن ها به شکلی است که در زون بندی گلخانه در هر سکتور از سنسورهای دی اکسید کربن، دما و رطوبت استفاده می کنیم. این مقادیر به بخش اتوماسیون مخابره می شود. اگر مقدار اختلاف این سنسورها از 10 درصد بیشتر باشد جهت یکنواخت سازی مقادیر قابل اندازه گیری، فن های سیرکولاسیون شروع به کار می کند. در هر لحظه که این اختلاف مقادیر زیر 10 درصد برسد فن های سیرکولاسیون خاموش خواهند شد. این فن ها در هر Span به صورت یک در میان استفاده می شود و توسط زنجیره از سازه سقف آویزان می شود.

 

 


کپی رایت© 2020